Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 O nich pamiętamy...


ś.p. Stefania Adamczyk ś.p. Łucja Fila ś.p. Adam Kasprzyk (1947-1997) ś. p. Urszula Pielot
ś.p. Ewelina Anders
ś. p. Janusz Frąckowiak ś.p. Hildegarda Kowolik ś.p. Krystyna Pietrzyk
ś.p. Irena Bajerowa ś.p. Antoni Gregorczyk ś.p. Marcin Kudej ś.p. Wanda Poniatowska-Grochalska
ś.p. Barbara Białas ś.p. Oktawia Górniok ś.p. Maria Kwaśny ś.p. Beata Puczka
ś.p. Sławomir Bugajski ś.p. Barbara Hierowska-Gorzelik ś.p. Bożena Lenartowicz-Kucharska ś.p. Profesor Marian Pulina
ś.p. Burzyński Marek ś.p. Janusz Gruchała ś.p. Waldemar Mucha ś. p. Henryk Szal
ś.p. Burzywoda Urszula ś.p. Rafał Iwanek ś.p. Józef Nowacki ś.p. Karol Urbański
ś.p. Florian Celiński ś. p. Michał Janik ś.p. Ireneusz Opacki ś. p. Marek Waciński
ś.p. Profesor August Chełkowski (1927-1999) ś.p. Celina Jańczak ś.p. Antoni Ostrowski ś.p. Maria Wróblewska
ś.p. Marian Drzazga ś.p. Jarosława Jaros ś.p. Profesor Walerian Pańko (1941-1991) ś.p. Maria Zajączkowska
ś.p. Zygfryd Ertel ś.p. Marian Kałan ś.p. Profesor Andrzej Pawlikowski (1928-1986) ś.p. Jerzy Zych

Uhonorowani


 

medal Na spotkaniu w dniu 16 X 1996 r. : Danuta Gburska, Jan Jelonek, Joanna Kowalczyk, Mirosława Kucharczak, Alicja Ratuszna (po konsultacjach w szerszym gronie), biorąc pod uwagę wkład wniesiony w powstanie Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" przy Uniwersytecie Śląskim oraz póniejszą ogromną pracę i wysiłek dla osób więzionych, represjonowanych w stanie wojennym oraz ich rodzin zaproponowali niżej wymienione osoby do uhonorowania odznaczeniem "Solidarności". medal

(Zaakceptowana uchwałą Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność"
w dniu 3 XI 1996r.)

 

1. Aleksandrowicz Alicja
2. Bajerowa Irena
3. Binkowski Władysław
4. Błaszczak-Wacławik Mirosława
5. Bojanowski Juliusz
6. Bugajski Sławomir
7. Celińska-Szade Jolanta
8. Chełkowski August
9. Chełkowska Halina
10. Czaja Maria
11. Cząstka-Szymon Bożena
12. Drobek Leszek
13. Drogoń Andrzej - student
14. Drzazga Marian
15. Dubikajtis Jacek - student
16. Dziewanowska-Piechocka Barbara
17. Dziewanowski Bogdan
18. Dzik Wojciech
19. Falba Bożena-studentka
20. Frąckowiak Janusz
21. Gawliński Stanisław
22. Gburska Danuta
23. Ger Roman
24. Gołąb Adam
25. Górska Barbara
26. Illg Jerzy
27. Izdebska Aleksandra - studentka
28. Jakubowska-Fiuk Ewa - studentka
29. Jańczak Celina
30. Jawor Adam
31. Jaworski Michał
32. Jelonek Jan
33. John Ewa
34. John-Borys Maria
35. Jurkiewicz Jan - student
36. Kalinowski Piotr
37. Kańtor Mirosław - student
38. Kasprzyk Adam
39. Kiecka-Niechajowicz Tadeusz
40. Kin Mirosław - student
41. Kluk Edward
42. Kocik Halina
43. Kołtunek-Modrzyk Urszula - studentka    
44. Kominek Zygfryd
45. Kopański Bogdan
46. Kowalczyk Barbara
47. Kowalczyk Joanna
48. Kozik Andrzej
49. Kropka Janusz
50. Kucharski Stanisław
51. Kudelski Edward
52. Lesisz Włodzimierz
53. Lizer Stanisław
54. Lubelski Marek
55. Łabużek Sylwia
56. Machura Marian - student
57. Mokranowska Zdzisława
58. Morski Ferdynand
59. Mucha Waldemar
60. Neuger Leonard
61. Osoba Wojciech
62. Pańko Walerian
63. Pawlikowski Andrzej
64. Plesnar Łukasz
65. Pol Tomasz - student
66. Popiołek Wojciech
67. Puchalska Beata
68. Rajski Piotr
69. Ratuszna Alicja
70. Rodek Edward
71. Rzepczyńska Maria
72. Rzymełka Jan
73. Sołtys Edward
74. Sowa Ewa
75. Szarama Wojciech - student
76. Talar Marian - student
77. Turkowska Maria
78. Włodarczyk Elżbieta
79. Wokulski Zygmunt
80. Wrzołek Tomasz
81. Zabierowski Stefan
82. Zając Roman
83. Zapior Robert - student
84. Zaufal Teresa
85. Zrałek Marek
86. Zuber-Dzik Lidia

Komisje zakładowe


 

2014 – 2018

Krzysztof Pszczółka - Przewodniczący

Danuta Baran

Izabela Rygielska - sekretarz

Magdalena Bełza

Jacek Szade - wiceprzewodniczący

Anna Gawron - członek Prezydium    

Zofia Tokarska

Jolanta Gwioździk

Antoni Winiarski

Elżbieta Krawczyk - skarbnik

Ilona Witas

Adrian Majewski

Roman Wrzalik

Edyta Połeć

Aleksander Zemanek

Tadeusz Rus

Ewa Żurawska - wiceprzewodnicząca    

 

2010 – 2014

Ewa Żurawska - Przewodniczący

Danuta Baran

Zofia Sobolak – Piekło    

Anna Gawron

Jacek Szade

Sławomira Kamińska - Berezowska    

Zofia Tokarska

Elżbieta Krawczyk

Antoni Winiarski

Janusz Kropka

Ilona Witas

Grażyna Pasterna

Roman Wrzalik

Krzysztof Pszczółka

Aleksander Zemanek    

Tadeusz Rus

 

 

2006 – 2010

Ewa Żurawska - Przewodniczący

Kordian Bortel

Tadeusz Rus

Danuta Kowalska – Caban    

Zofia Sobolak – Piekło    

Elżbieta Krawczyk

Zofia Tokarska

Janusz Kropka

Antoni Winiarski

Mirosława Kucharczak

Ilona Witas

Mirosława Łukaszek

Roman Wrzalik

Grażyna Pasterna

Aleksander Zemanek

Urszula Pielot

 

 

2002 – 2006

Ewa Żurawska - Przewodniczący

Maria Bąk

Grażyna Pasterna

Tadeusz Belka

Urszula Pielot

Kordian Bortel

Jacek Szade

Danuta Kowalska - Caban    

Antoni Winiarski

Elżbieta Krawczyk

Roman Wrzalik

Janusz Kropka

Tomasz Wrzołek

Maria Krzanowska

Aleksander Zemanek    

 

 

1998 - 2002

Ewa Żurawska - Przewodniczący

Tadeusz Belka

Antoni Winiarski

Halina Chełkowska

Henryk Wistuba

Joanna Kowalczyk

Roman Wrzalik

Elżbieta Krawczyk

Tomasz Wrzołek

Janusz Kropka

Aleksander Zemanek    

Maria Krzanowska

Józef Drewniak

Mirosława Kucharczak    

Zofia Drzazga

Grażyna Pasterna

Maciej Sablik

Jacek Szade

Marian Turzański

 

 

1995-1998

Jacek Szade - Przewodniczący

Tadeusz Belka

Marcin Stojecki

Jan Heimann

Antoni Winiarski

Joanna Kowalczyk

Roman Wrzalik

Elżbieta Krawczyk

Aleksander Zemanek

Maria Krzanowska

Ewa Żurawska

Mirosława Kuchaczak    

Tomasz Wrzołek

Teobald Kupka

Irena Bielańska- Grajner    

Józef Nawrot

Józef Drewniak

Andrzej Ostrowski

Zofia Drzazga

Grażyna Pasterna

 

 

 

1991-1994

Kazimierz Zgryzek - Przewodniczący

Tadeusz Belka

Beata Puczka

Agnieszka Ćwikiel

Grzegorz Racki

Jan Heimann

Barbara Reroń

Herbert Kopiec

Urszula Roguska-Marzec    

Joanna Kowalczyk

Jacek Szade

Danuta Krawiec

Marek Waciński

Maria Krzanowska

Cezary Zieliński

Mirosława Kucharczak    

Ewa Żurawska

Grażyna Pasterna

 

 

 

1989-1990

Jan Jelonek - Przewodniczący

Stefania Adamczyk

Marcin Kudej

Beata Puchalska

Barbara Białas

Edward Kudelski

Piotr Rajski

Juliusz Bojanowski

Elżbieta Krawczyk

Edward Rodek

Adam Gołąb

Sylwia Łabużek

Jan Rzymełka

Barbara Górska

Marek Lubelski

Maciej Uhlig

Michał Jaworski

Waldemar Mucha

Zygmunt Wokulski

Adam Kasprzyk

Antoni Mikulski

Marta Wróblewska

Bogdan Kopański

Leonard Neuger

Tomasz Wrzołek

Andrzej Kozik

Łukasz Plesnar

Roman Zając

Stanisław Kucharski

Wojciech Popiołek

Józef Zarek

 

 

1980-1981

Jan Jelonek - Przewodniczący

 

Stefania Adamczyk

Marcin Kudej

Beata Puchalska

Barbara Białas

Edward Kudelski

Piotr Rajski

Juliusz Bojanowski

Elżbieta Krawczyk

Edward Rodek

Adam Gołąb

Sylwia Łabużek

Jan Rzymełka

Barbara Górska

Marek Lubelski

Maciej Uhlig

Michał Jaworski

Waldemar Mucha

Zygmunt Wokulski

Adam Kasprzyk

Antoni Mikulski

Marta Wróblewska

Bogdan Kopański

Leonard Neuger

Tomasz Wrzołek

Andrzej Kozik

Łukasz Plesnar

Roman Zając

Stanisław Kucharski

Wojciech Popiołek

Józef Zarek

 

Wycieczki i
 
wydarzenia...

> tutaj <


Warto zajrzeć...

> przydatne linki <